Poradnik rodzica Opieka nad dzieckiem w okresach infekcji

Kaszel i katar to bardzo uciążliwe objawy często towarzyszące infekcji. Szczególnie dotkliwe są dla małych dzieci, które nie potrafią same sobie z nimi poradzić. Zastosowanie kilku prostych zasad opieki nie tylko poprawia komfort dziecka, ale też przyspiesza powrót do zdrowia oraz zapobiega powikłaniom.

Podawaj dużo płynów

Właściwe nawodnienie organizmu zapobiega zagęszczaniu wydzieliny w drogach oddechowych. Dzięki niemu maluchowi łatwiej będzie odkaszlnąć lub wydmuchnąć zalegającą wydzielinę. Możesz podawać wodę mineralną, naturalne soki, herbatki owocowe lub ziołowe.

Utrzymuj drożność dróg oddechowych

Starsze dzieci zachęcamy do odkrztuszania i wydmuchania noska. Wydzielinę w nosku można też rozrzedzać solą fizjologiczną.

Wietrz i nawilżaj powietrze w pokoju dziecka

Suche powietrze podrażnia śluzówki, a więc może wzmagać pieczenie i ból gardła. Jeżeli nie masz nawilżacza, powieś na kaloryferze pojemniki z wodą albo mokre ręczniki. Innym dobrze sprawdzającym się sposobem jest kilkuminutowy pobyt z dzieckiem w mocno naparowanej łazience. Często wietrz pokój i utrzymuj w nim temperaturę ok. 20°C.

Dbaj o wypoczynek i sen dziecka

W trakcie infekcji niezwykle ważne jest, aby dziecko dużo wypoczywało i spało. Wypoczęty organizm szybciej radzi sobie z patogenami.

Wykonuj zabieg oklepywania

Zabieg ułatwia odrywanie się wydzieliny. Warto go powtarzać kilka razy dziennie, w przypadku podawania leków wykrztuśnych – 15 minut po podaniu leku. Oklepywanie wykonujemy dłonią ułożoną w łódeczkę. Zaczynamy od końca żeber w kierunku ramion.

Sprawdzona skuteczność w męczącym kaszlu

Jeśli szukasz skutecznego wsparcia organizmu w walce z objawami infekcji i przeziębienia wypróbuj produkt leczniczy

pyrosal logo

przy objawach przeziębienia

Dowiedz się więcej:

www.pyrosal.pl
pyrosal

PYROSAL, SYROP. 100 g syropu zawiera 10 g wyciągu płynnego złożonego (1:1) z: Tussilago farfara L. folium, (liść podbiału),  Sambucus nigra L. flos, (kwiat bzu czarnego), Tilia cordata Miller, (Tilia platyphyllos Scop, Tilia vulgaris Heyne), flos, (kwiat lipy), Salix purpurea L. (Salix daphnoides Vill., Salix fragilis L.) cortex, (kora wierzby) - (25/30/30/15). Ekstrahent: etanol 60%. Wskazania: Produkt leczniczy Pyrosal syrop stosuje się tradycyjnie jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu stanów zapalnych, głównie górnych dróg oddechowych. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol SA, ul. św. Mikołaja 65/68, 50-951 Wrocław.